راهنما

بروز رسانی ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۷:۴۸

 

قوانین کلی رزرو اینترنتی بلیط هواپیما

1- قوانین و شرایط ذکر شده طبق ماده 10 قانون مدنی و در شالوده ی قراردادهای خصوصی و مورد توافق ایرلاین۲۴ و خریدار که از این پس کاربر نامیده می‌شود می‌باشد. 

2- در ابتدا لازم است توجه داشته باشید بلیت/وچر مستقیما توسط ایرلاین، چارترکننده، شرکت ریلی، هتل و یا شرکت اجاره دهنده خودرو  که اصطلاحا تأمین کننده نامگذاری شده اند ارائه و صادر می‌شود؛ لذا باتوجه به ماهیت جستجوگر هیراد گشت، دامنه مسئولیت این مجموعه محدود به عملیات رزرواسیون و در صورت بروز خطای نرم‌افزاری حداکثر تا سقف مبلغ پرداختی مسافر می‌باشد.

در صورت بروز خطا از سوی تأمین کننده، مسئولیت جبران خسارات احتمالی برعهده وی می‌باشد و ایرلاین۲۴ تا حد ممکن پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد. 
3- کلیه ی عملیات خرید بلیط در این سایت مشمول قوانین جاری هواپیمایی کشوری ایران و تجارت الکترونیک می باشد و خریدار بدینوسیله اظهار می نماید که از کلیه قوانین و مقررات زیر آگاهی کامل دارد.

4- بلیط خریداری شده فقط به نام مسافر ثبت شده در سیستم تعلق دارد و غیر قابل انتقال به غیر می باشد و در صورت عدم تطابق نام مسافر با کارت شناسایی، مسافر پذیرش نخواهد شد. 

5- مسئولیت هرگونه مغایرت در صحت اطلاعات مسافر ( نام ، نام خانوادگی ، تاریخ تولد، رده سنی، جنسیت، شماره پاسپورت ، تاریخ انقضا و محل صدور، تلفن همراهی که هنگام رزرو وارد می‌شود ) بر عهده رزرو کننده بلیط خواهد بود.

6- مسافر نوزاد، کمتر از دوسال می باشد؛ مسافر خردسال، بین دو تا دوازده سال که صرفا مختص بلیط های سیستمی هواپیما است. لازم به توضیح است در صورت عدم دقت و اشتباه وارد نمودن رده سنی، امکان اصلاح از سوی ایرلاین‌ها و شرکت‌های ریلی وجود نداشته و امکان عدم پذیرش مسافر وجود دارد.

7- هنگام سفر با همراه داشتن بلیط و کارت شناسایی به باجه پذیرش مسافر مراجعه فرمایید. 

8- تغییرات احتمالی از طریق سامانه پیام کوتاه اطلاع داده می شود لذا صحت شماره تلفن همراه و چک نمودن تلفن همراه بر عهده خریدار است. 

9- کاربران گرامی در صورت تغییر شماره موبایل و آدرس پست الکترونیک به منظور اصلاح آن در منوی "پروفایل من" مراجعه فرمایید. همچنین از درصورتیکه بلیت برای آینده دارید می‌بایست تغییر تلفن همراه را به اطلاع بخش پشتیبانی برسانید 

10- بلیط ها صرفا از طریق این وب سایت قابل کنسلی و استرداد می باشند.

11- شماره پیامک 30001341213594 و نیز منوی پشتیبانی سایت پاسخگوی سوالات شما می باشد.

12- رزرو کننده می‌بایست قبل از خرید قوانین را در منوی راهنما و همچنین بخش‌نامه‌های تأمین کنندگان را در سایت ایرلاین‌ها مشاهده نموده باشد. همچنین مسئولیت آگاهی از شرایط مجاز سفر شامل پذیرش مسافر در مبدا یا مقصد، مسدودی راه‌ها، الزام به واکسن یا تست، الزام به وجود ویزا و... برعهده رزرو کننده و مسافر می‌باشد. 

13- کلیه اطلاع رسانی‌های ابطال، لغو، تأخیر، تعجیل و جابجایی پرواز در بلیت‌های سیستمی مستقیما توسط ایرلاین به شماره تلفن همراهی که کاربر هنگام رزرو وارد نموده است فقط بصورت پیامکی انجام می شود. 

14- کلیه اطلاع رسانی‌های ابطال، لغو، تأخیر، تعجیل و جابجایی پرواز در بلیت‌های چارتری در صورت اعلام چارترکننده بصورت خودکار از طریق شماره پیامک 30001341213594 هیراد گشت به شماره تلفن همراهی که کاربر هنگام رزرو وارد نموده است فقط بصورت پیامکی انجام می شود. 

قوانین کلی رزرو اینترنتی بلیط هواپیما

1- در بلیط های سیستمی نرخ بلیط کودک بالای دوسال دارای تخفیف بوده و بر اساس ایرلاین و کلاس پروازی متغیر می باشد و نرخ کودک زیر 2 سال معادل 10 درصد نرخ بزرگسال خواهد بود. 

2- پروازهای داخلی کیش ایر، چابهار، زاگرس و وارش و اروان از ترمینال 1، پروازهای داخلی آتا، آوا، ایران ایر، ایران ایرتور، قشم ایر، کارون، آساجت و معراج ترمینال 2 و سایر پروازهای داخلی از ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد تهران انجام می گردد.

* کلیه پروازهای ورودی و خروجی هواپیمایی چابهار در ترمینال جدید فرودگاه کیش انجام می‌گردد.

3- حضور مسافران برای پروازهای داخلی حداقل دو ساعت قبل از زمان پرواز و برای پروازهای خارجی حداقل سه ساعت قبل از زمان پرواز در فرودگاه الزامی می‌باشد. 

4- حداکثر بار مجاز بر اساس قوانین هر ایرلاین، مختلف می باشد اما بطور کلی برای پروازهای داخلی در کلاس پروازی اکونومی 20 کیلوگرم و در کلاس بیزنس 25 کیلوگرم می باشد. همچنین در پروازهای خارجی در کلاس پروازی اکونومی 30 کیلوگرم و برای کلاس بیزنس 40کیلوگرم می باشد.

5- به همراه داشتن مجوز پزشک معتمد ایرلاین برای خانم های باردار و نوزادان کمتر از 7 روز ، افراد با بيماري هاي قلبي ـ عروقي ، بيماري هاي تنفسي ، صرع ، آنمي شديد و ديابت مليتوس كنترل نشده و كساني كه دياليز مي شوند و از داروهاي تضعيف كننده سيستم ايمني استفاده مي نمايند و يا هرگونه بيماري كه سبب منع سفر هوايي باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می باشد. همچنين دارو هاي مورد نياز خود را در طول سفر و در داخل كيف دستي خود بهمراه داشته باشند. برای مشاهده دستورالعمل پذیرش و حمل مسافر بیمار و فرم اطلاعات پزشکی کلیک نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر قبل از رزرو بلیت می بایست با مرکز پزشکی هوایی تماس حاصل فرمایید. لذا در صورت نداشتن مجوز مسئولیت عدم پذیرش مسافر برعهده کاربر می‌باشد.

6- برای اطلاع از دستورالعمل مربوط به مسافرین توانخواه وشرایط مربوط به درخواست ویلچر حتما قبل از خرید بلیت با ایرلاین مربوطه تماس بگیرید لذا در صورت عدم هماهنگی قبلی مسئولیت عدم پذیرش بر عهده مسافر می‌باشد.

7- بطور کلی هنگام تهیه بلیت رعایت قوانین ایرلاینها برعهده شخص خریدار می باشد. بعنوان مثال خریدار میبایست هنگام رزرو توجه داشته باشد کلاسهای نرخی ویژه جانبازان(مثلا کلاس O در ایرلاین ایران ایر) فقط برای استفاده جانبازان بوده که در فرودگاه می بایست کارت شناسایی مربوطه خود را به همراه داشته باشند و اگر شخص غیر جانباز از این کلاس نرخی بلیت تهیه کند نه تنها پذیرش نمی شود بلکه بلیت وی غیرقابل کنسلی خواهد بود. همچنین کلاس بیزنس هواپیمایی ماهان دارای خدمات مسافرین توانخواه نمی باشد و لذا در صورت خرید برای این نوع مسافرین عزیز و عدم پذیرش در فرودگاه کلیه مسئولیت‌ها برعهده شخص خریدار می باشد.

8- لازم به توضیح است بخش‌نامه ایرلاین‌ها در سایت ایرلاین‌ها  قابل مشاهده می‌باشد.

کنسل کردن بلیط هواپیما

1- هرگونه انجام کنسلی بلیت هواپیما به درخواست مسافر و یا بدلیل ابطال و تأخیر پرواز باشد تا ۶۰ روز پس از زمان پرواز و از منوی رزروهای من امکان پذیر می‌باشد لذا پس از زمان ذکر شده بدلیل وجود محدودیت از سوی ایرلاین‌ها و تأمین کنندگان امکان کنسل کردن وجود ندارد.

2- نحوه کنسل نمودن بلیط سیستمی و چارتری بدین شرح می باشد:

* کنسل نمودن بلیط تمام مسافرین با ضمانت نوع سیستمی:  براساس قوانین بین المللی و داخلی هواپیمایی و ایرلاین‌ها و به صورت آنلاین تا چند ساعت مانده به پرواز و نیز پس از پرواز میتوانید برروی گزینه ی "کنسلی" در منوی "رزروهای من" کلیک کنید تا مبلغ جریمه تعیین شده توسط ایرلاین نمایش داده شده و پس از تأیید شما بصورت خودکار در حساب کاربریتان افزایش اعتبار داده شود.

* کنسل نمودن بلیط تعدادی از مسافرین بلیط‌های چند نفره با ضمانت نوع سیستمی: می‌توانید پس از کلیک برروی "آیکون فلش رو به پایین" و مشاهده اسامی هریک از مسافرین در منوی "رزروهای من" برروی گزینه "کنسلی" مقابل نام هر یک از مسافرین مورد نظر کلیک کنید تا مبلغ جریمه تعیین شده توسط ایرلاین نمایش داده شده و پس از تأیید شما بصورت خودکار در حساب کاربریتان افزایش اعتبار داده شود.

* بلیت‌های سیستمی ایرلاین سپهران فقط تا ۷ روز بعد از پرواز قابل کنسل کردن می‌باشند.

* کنسل نمودن بلیط‌ تمام مسافرین با نوع کنسلی آفلاین قبل از زمان پرواز:  ایرلاین۲۴ امکان کنسلی بلیط های چارتری داخلی و سیستمی‌هایی که امکان کنسلی آنلاین را ندارند تا 24 ساعت اداری قبل از پرواز در تمام روزهای سال(به جز ۲۵ اسفند تا پایان روز ۵ فروردین ماه) برای شما فراهم نموده است.

کافیست برروی گزینه ی "درخواست کنسلی" در منوی "رزروهای من" کلیک نمایید تا درخواست شما برای تأمین‌کننده ارسال شود. سپس در ساعات اداری، مبلغ قابل استرداد از سوی تأمین‌کننده ثبت شده و به شما از طریق پیام کوتاه اطلاع رسانی خواهد شد؛ سپس در صورتیکه ظرف حداکثر ۶۰ دقیقه کد پیگیری همان بلیت را به شماره 30001341213594 ارسال نمایید، مبلغ بصورت خودکار در حساب کاربریتان افزایش اعتبار داده می شود.

* کنسل نمودن بلیط تعدادی از مسافرین با نوع کنسلی آفلاین: می‌بایست موضوع را از بخش پشتیبانی پیگیری نمایید تا بلیت‌ها جداسازی شوند و سپس به شما اطلاع داده می‌شود تا برای بلیت فرد مورد نظرتان درخواست کنسلی ثبت نمایید. لازم به توضیح است انجام این کار حداکثر یکساعت زمان می‌برد لذا برای عدم تغییر جریمه می‌بایست قبل از یکساعت مانده به زمان تغییر جریمه درخواست پشتیبانی برای جداسازی ارسال نمایید.

* کنسل نمودن بلیط‌ با نوع کنسلی آفلاین بعد از زمان پرواز: کافیست درخواست خود را از طریق منوی پشتیبانی سایت ارسال نمایید سپس در صورتیکه امکان کنسلی وجود داشته باشد ظرف حداکثر ۱۴ روز مبلغ قابل استرداد از سوی تأمین‌کننده ثبت شده و به شما از طریق پیام کوتاه اطلاع رسانی خواهد شد؛ سپس در صورتیکه ظرف حداکثر ۶۰ دقیقه کد پیگیری همان بلیت را به شماره 30001341213594 ارسال نمایید، مبلغ بصورت خودکار در حساب کاربریتان افزایش اعتبار داده می شود.

* کنسل نمودن بلیط هایی که برای رزرو به سایت فروشنده منتقل شده اید:  معمولا این نوع بلیت ها امکان کنسلی ندارند. از آنجاکه اطلاعات رزرو این نوع بلیط ها در اختیار هیراد گشت قرار ندارد، برای کسب اطلاعات بیشتر لازم است با تلفن سایتی که به آن منتقل شده اید تماس حاصل نمایید.

3- در بلیط های سیستمی، جریمه کنسلی و مبلغ قابل استرداد به کاربر بصورت آنلاین توسط نرم افزار ایرلاین محاسبه می گردد و هیراد گشت هیچگونه نقش و منفعتی در تعیین آن نداشته و کل مبلغ جریمه متعلق به ایرلاین می‌باشد.

لازم به توضیح است جریمه درج شده در نسخه چاپی بلیت مربوط به آخرین بخشنامه ایرلاین‌ها می‌باشد اما معیار محاسبه جریمه، نرم افزار ایرلاین است نه میزان جریمه درج شده در بلیت.

4- در بلیط های چارتری، جریمه کنسلی و مبلغ قابل استرداد به کاربر توسط چارترکننده و براساس قرارداد ایرلاین با ایشان ثبت می‌گردد  و هیراد گشت هیچگونه نقش و منفعتی در تعیین آن نداشته و کل مبلغ جریمه متعلق به ایرلاین/چارترکننده می‌باشد.

5- پس از کنسل شدن بلیط؛ مبلغ آن به صورت خودکار به حساب کاربری شما بازخواهد گشت که با استفاده از منوی استرداد وجه میتوانید بصورت آنلاین وجه داخل حساب کاربریتان را به کارت بانکی خود منتقل کنید.

تأخیر بیش از دو ساعت پروازهای داخلی ایران

1- در صورتیکه تأخیر بیش از دو ساعت و جابجایی بیش از دو ساعت پرواز، قبل از پرواز توسط ایرلاین یا هیراد گشت به مسافر اطلاع داده شده باشد:

تأخیر بیش از دوساعت با اطلاع قبلی بلیط چارتری: طی تماس هیراد گشت با کاربر، وی مشخص میکند آیا از پرواز استفاده میکند یا خیر؛ در اکثر مواقع اگر کاربر مایل به استفاده نبود، کل مبلغ بلیط در همان لحظه بصورت خودکار در حساب اعتباری کاربر افزایش اعتبار داده شده است.

در صورتیکه چارترکننده نیاز به بلیت مهر شده داشته باشد به مسافر اطلاع داده می شود تا به فرودگاه مراجعه کرده و بلیت را مهر نموده و ارسال نماید. حداکثر یک هفته بعد از رسیدن بلیت به آدرس ذکر شده، از چارترکننده تأییدیه گرفته میشود و در صورت تأیید وی، بلیت کنسل شده و مبلغ در حساب اعتباری کاربر افزایش اعتبار داده می شود.

تأخیر نامجاز(بیش از دوساعت در پروازهای داخلی) با اطلاع قبلی بلیت سیستمی ایرلاین ماهان: در صورتیکه مسافر قصد استفاده از پرواز را نداشت، برای استرداد کامل مبلغ بلیت می بایست کاربر تا سه ساعت مانده به پرواز به منوی رزروهای من مراجعه کرده و برروی کنسلی آن بلیت کلیک نماید تا سیستم کل مبلغ بلیت را در حساب اعتباری کاربر افزایش اعتبار دهد.

تأخیر نامجاز(بیش از دوساعت در پروازهای داخلی) با اطلاع قبلی بلیت سیستمی ایرلاین آسمان: در صورتیکه کاربر قصد استفاده از پرواز را نداشت، برای استرداد کامل مبلغ بلیت می بایست در ساعات اداری و از زمان ارسال پیامک توسط ایرلاین تا حداکثر 2 ساعت از طریق منوی پشتیبانی یا ارسال پیامک به شماره 30001341213594 "تأخیر بیش از دو ساعت پرواز با اطلاع قبلی" را اطلاع دهد و منتظر بماند. در صورتیکه تأخیر بیش از دو ساعت پرواز توسط ایرلاین تأیید گردد به کاربر اطلاع داده میشود تا به منوی رزروهای من مراجعه کرده و برروی کنسلی آن بلیت کلیک نماید تا سیستم کل مبلغ بلیت را در حساب اعتباری کاربر افزایش اعتبار دهد.

تأخیر نامجاز(بیش از دوساعت در پروازهای داخلی) با اطلاع قبلی بلیت سیستمی ایرلاین‌های به استثنای ماهان: در صورتیکه کاربر قصد استفاده از پرواز را نداشت، برای استرداد کامل مبلغ بلیت می بایست در ساعات اداری و حداکثر تا 3 ساعت قبل از پرواز از طریق منوی پشتیبانی یا ارسال پیامک به شماره 30001341213594 "تأخیر بیش از دو ساعت پرواز با اطلاع قبلی" را اطلاع دهد و منتظر بماند. در صورتیکه تأخیر بیش از دو ساعت پرواز توسط ایرلاین تأیید گردد به کاربر اطلاع داده میشود تا به منوی رزروهای من مراجعه کرده و برروی کنسلی آن بلیت کلیک نماید تا سیستم کل مبلغ بلیت را در حساب اعتباری کاربر افزایش اعتبار دهد.

* در صورتیکه مسافر از امکان کنسل نمودن بلیت قبل از تأیید هیراد گشت استفاده کرده باشد باتوجه به اینکه سند مالی کنسلی با جریمه برای ایرلاین ارسال شده است، امکان اصلاح وجود نداشته و مبلغ اضافه ای به کاربر تعلق نمیگیرد.

2- در صورتیکه تأخیر بیش از دو ساعت و جابجایی بیش از دو ساعت پرواز، بدون اطلاع قبلی ایرلاین یا هیراد گشت باشد و مسافر به فرودگاه مراجعه کرده باشد:

تأخیر بیش از دوساعت بدون اطلاع قبلی بلیت چارتری: مسافر لازم است به کانتر مربوطه در فرودگاه مراجعه نموده و بلیت خود را با ذکر علت مهر نماید. سپس کاربر تصویر بلیت مهر شده خود را از طریق منوی پشتیبانی سایت ارسال نماید تا ظرف حداکثر 15 روز نتیجه اولیه به وی اعلام گردد. درصورتیکه چارترکننده اصل بلیت مهر شده را مطالبه کرد به کاربر اطلاع داده می شود تا ظرف حداکثریک هفته بلیت مهر شده خود را به دفتر پشتیبانی واقع در مشهد صندوق پستی 469-91735 ارسال نماید. بعد از رسیدن بلیت به آدرس ذکر شده، موضوع ظرف حداکثر 15 روز دیگر توسط چارترکننده از ایرلاین پیگیری شده و بعد از تایید ایرلاین، کل مبلغ بلیت در حساب کاربری رزروکننده بلیت افزایش اعتبار داده می شود.

* در صورتیکه مسافر بلیت همراه خود نداشت میتواند از نماینده چارترکننده رسید کنسلی و یا بلیت جایگزین دریافت نموده و آن را مهر نماید.

تأخیر بیش از دوساعت بدون اطلاع قبلی بلیت سیستمی: مسافر می بایست به دفتر ایرلاین در فرودگاه مراجعه نموده و عدم تمایل خود به استفاده از پرواز را اعلام نموده و حتی المقدور بلیت خود را مهر نماید. بعدا کاربر می بایست از طریق منوی پشتیبانی یا ارسال پیامک به شماره 30001341213594 "تأخیر بیش از دوساعت پرواز بدون اطلاع قبلی" را اطلاع دهد و منتظر بماند. در صورتیکه تأخیر بیش از دو ساعت پرواز در نرم افزار ایرلاین ثبت شده باشد به کاربر اطلاع داده میشود تا به منوی رزروهای من مراجعه کرده و برروی کنسلی آن بلیت کلیک نماید تا سیستم در صورتیکه مسافر از آن پرواز استفاده نکرده باشد کل مبلغ بلیت را در حساب اعتباری کاربر افزایش اعتبار دهد. اما در صورتیکه لغو پرواز در نرم افزار ایرلاین ثبت نشده باشد به کاربر اطلاع داده میشود منتظر بماند تا آژانس صادر کننده ی بلیت پس از فرارسیدن زمان پرواز و نیز ظرف حداکثر سه روز کاری از ایرلاین مربوطه استعلام بگیرد.

* در صورتیکه مسافر از امکان کنسل نمودن بلیت قبل از تأیید هیراد گشت استفاده کرده باشد باتوجه به اینکه سند مالی کنسلی با جریمه برای ایرلاین ارسال شده است، امکان اصلاح وجود نداشته و مبلغ اضافه ای به کاربر تعلق نمیگیرد.

* در صورتیکه مسافر بلیت همراه خود نداشت میتواند از دفتر ایرلاین، بلیت جایگزین دریافت نموده و آن را مهر نماید.

* مهر نمودن بلیت سیستمی فقط برای اطمینان بیشتر می باشد و در صورتیکه ایرلاین در جواب استعلام صادرکننده، تاخیر بیش از دو ساعت را تایید نکند به بلیت مهر شده استناد خواهد شد.

* لازم است توجه داشته باشید در صورتیکه ایرلاین عدم استفاده مسافر از پرواز را تایید ننماید، به مسافر اطلاع داده می شود تا اصل بلیت مهر شده را برای آژانس هواپیمایی صادرکننده به دفتر پشتیبانی واقع در مشهد صندوق پستی 469-91735 ارسال نماید تا پس از دریافت بلیت و تأیید ایرلاین، بلیت کنسل شده و مبلغ در حساب اعتباری کاربر افزایش اعتبار داده شود.

تأخیر پروازهای خارج از ایران

1- زمان تاخیر قابل قبول در پروازهای خارجی برای کنسلی بلیت بدون جریمه دو ساعت نمی باشد و بین ایرلاین ها متفاوت است لذا به قانون آن ایرلاین مراجعه خواهد شد.

تأخیر نامجاز پرواز در مسیر داخلی با اطلاع قبلی

در صورت ارسال لیست مسافرین 

لغو/تأخیر نامجاز پرواز در مسیر داخلی با اطلاع قبلی

 

لغو/تأخیر نامجاز پرواز در مسیر داخلی بدون اطلاع قبلی

اگر پرواز در مسیر داخلی تأخیر بیشتر از دوساعت داشته باشد امکان کنسلی بدون جریمه بلیت وجود دارد.

مسافر لازم است به کانتر مربوطه در فرودگاه مراجعه نموده و بلیت خود را با ذکر علت مهر نماید. سپس کاربر تصویر بلیت مهر شده خود را از طریق منوی پشتیبانی سایت ارسال نماید تا ظرف حداکثر 15 روز نتیجه اولیه به وی اعلام گردد. درصورتیکه چارترکننده اصل بلیت مهر شده را مطالبه کرد به کاربر اطلاع داده می شود تا ظرف حداکثریک هفته بلیت مهر شده خود را به دفتر پشتیبانی واقع در مشهد صندوق پستی 469-91735 ارسال نماید. بعد از رسیدن بلیت به آدرس ذکر شده، موضوع ظرف حداکثر 15 روز دیگر توسط چارترکننده از ایرلاین پیگیری شده و بعد از تایید ایرلاین، کل مبلغ بلیت در حساب کاربری رزروکننده بلیت افزایش اعتبار داده می شود.

کاربر می‌بایست در فرودگاه بلیت خود را مهر تأخیر بیش از دوساعت نموده و سپس برروی گزینه اعلام لغو/تأخیر نامجاز پرواز در منوی رزروهای من مقابل بلیت مربوطه کلیک کند و موضوع را از این طریق به اطلاع پشتیبانی برساند.

* در صورتیکه مسافر از امکان کنسل نمودن بلیت قبل از تأیید هیراد گشت استفاده کرده باشد باتوجه به اینکه سند مالی کنسلی با جریمه برای ایرلاین ارسال شده است، امکان اصلاح وجود نداشته و مبلغ اضافه ای به کاربر تعلق نمیگیرد.

* در صورتیکه مسافر بلیت همراه خود نداشت میتواند از نماینده چارترکننده رسید کنسلی و یا بلیت جایگزین دریافت نموده و آن را مهر نماید.

لغو پرواز بدون اطلاع قبلی بلیت سیستمی ایرلاین ماهان: کاربر می بایست 36 ساعت پس از زمان پرواز به منوی رزروهای من مراجعه کرده و برروی کنسلی آن بلیت کلیک نماید.

لازم به توضیح است درصورتیکه گزارش لغو پرواز در نرم افزار ایرلاین ثبت نشده باشد امکان کنسلی وجود ندارد و می بایست کاربر چند روز کاری صبر کرده و مجدد اقدام به کنسل نمودن بلیت نماید.

لغو پرواز بدون اطلاع قبلی بلیت سیستمی ایرلاین به استثنای ماهان: کاربر می بایست از طریق منوی پشتیبانی یا ارسال پیامک به شماره 30001341213594 "لغو پرواز بدون اطلاع قبلی" را اطلاع دهد و منتظر بماند. در صورتیکه لغو پرواز در نرم افزار ایرلاین ثبت شده باشد به کاربر اطلاع داده میشود تا به منوی رزروهای من مراجعه کرده و برروی کنسلی آن بلیت کلیک نماید. اما در صورتیکه لغو پرواز در نرم افزار ایرلاین ثبت نشده باشد به کاربر اطلاع داده میشود منتظر بماند تا آژانس صادر کننده ی بلیت پس از فرارسیدن زمان پرواز و نیز ظرف حداکثر سه روز کاری از ایرلاین مربوطه استعلام بگیرد.

* در صورتیکه مسافر از امکان کنسل نمودن بلیت قبل از تأیید هیراد گشت استفاده کرده باشد باتوجه به اینکه سند مالی کنسلی با جریمه برای ایرلاین ارسال شده است، امکان اصلاح وجود نداشته و مبلغ اضافه ای به کاربر تعلق نمیگیرد.

تعجیل در زمان پروازهای داخلی

1- در صورتیکه پرواز داخلی بیش از یکساعت تعجیل داشته باشد و از قبل به مسافر اطلاع رسانی شده باشد وی میتواند متقاضی استفاده نکردن از پرواز باشد که در اینصورت بلیت بدون جریمه کنسل خواهد شد.

کنسل نمودن بدون جریمه بلیت برگشت

1- اگر هر دو بلیت شما باضمانت است و بلیت برگشت سیستمی است؛ در صورت ابطال پرواز رفت می بایست بلیت رفت و برگشت را توسط ایرلاین پرواز رفت مهر نمایید. سپس از طریق بخش پشتیبانی موضوع را اطلاع داده تا همکاران ما از ایرلاین‌های رفت و برگشت پیگیری کنند، اگر ایرلاین رفت و برگشت با یکدیگر قرارداد کنسل کردن بدون جریمه بلیت هنگام ابطال پرواز رفت داشته باشند، بلیت برگشت بدون جریمه کنسل خواهد شد.

لازم است توجه داشته باشید درصورت نداشتن بلیتهای مهر شده و یا عدم قرارداد ایرلاین رفت و برگشت، بلیت برگشت بدون جریمه کنسل نمی شود. همچنین اگر بلیت برگشت چارتری باشد باتوجه به قاعده کلی چارترکنندگان مبنی بر عدم کنسلی بلیت چارتری؛ در صورت ابطال پرواز رفت، بلیت برگشت بدون جریمه کنسل نمی شود.

پروازهای بین المللی

1- پاسپورت مسافرین در پروازهای بین المللی می بایست دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد. بدیهی است مسئولیت ناشی از عدم توجه به اعتبار پاسپورت بر عهده مسافر خواهد بود.

2- در پروازهای بین المللی بلیت سیستمی یک طرفه به مسافرانی تعلق میگیرد که اقامت و یا ویزای طولانی مدت (بیشتر از 6 ماه) کشور مقصد را دارند. همچنین لازم است کابر دقت داشته باشد برخی ایرلاین ها الزام در رزرو رفت و برگشت بصورت همزمان در برخی مسیرهای بین المللی دارند لذا در صورتیکه مسافر به این مورد دقت کافی نداشته باشد کلیه مسئولیت ها از جمله ممانعت از سوار شدن مسافر بر عهده ی کاربر می باشد.

3- کلیه پروازهای خارجی مبدا تهران از فرودگاه بین المللی امام خمینی انجام می شود و حضور مسافر سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامی می باشد.

استرداد وجه اعتبار حساب کاربری

به منظور استرداد اعتبار موجود در حساب کاربری کافیست در منوی استرداد وجه، درخواست استرداد ثبت شود.

وجه ظرف حداکثر ۷۲ ساعت از طریق حواله پایا به شماره شبای ثبت شده واریز خواهد شد.